Перше враження — це все для стартапу, який намагається серйозно сприймати провідні венчурні капітали та привернути увагу нових користувачів.
Але що станеться, якщо ваш проект або ціла галузь встане не з того боку? Багато проектів Web3 представили себе світові під час буму метавсесвіту півтора роки тому після ребрендингу Facebook на Meta Platforms. Замість того, щоб скористатися імпульсом для просування вперед у розробці блокчейн-програм, занадто багато з них потрапили в пастку реклами.
Криптоіндустрія переповнена проектами, протоколами та корпораціями, які припустилися серйозних помилок, залишивши поганий присмак у вустах зацікавлених сторін галузі та призвівши ринок у цілому до стагнації.
Бонні Чун є керівником відділу стратегії в Sending Labs.
Тепер у засновників є унікальна можливість навчитися ChatGPT, платформи штучного інтелекту, розробленої OpenAI, і неймовірного успіху, який вона досягла у зміні парадигми розробки ШІ. У той час як Web3 та ШІ стикаються з подібними проблемами в очах громадськості – частиною загальної «технічної боротьби» проти, здавалося б, безрозсудних інновацій і марнотратства, криптовалюта може прийняти підхід ChatGPT до розробки та брендингу, щоб збільшити впровадження.
Головною перешкодою для Web3 сьогодні є те, що його грандіозне бачення безпосередніх обчислень і фінансів випереджає практичну та орієнтовану на користувача розробку. Це швидше, ніж відсутність ентузіазму щодо технології, що стоїть за цим.
Багато засновників і розробників криптографії мають «Північну зірку», але це часто не заважає їм потрапити в ажіотаж бичачого ринку чи тенденції та забути найважливішу частину створення продукту – створення того, що люди хочуть любите або хочете використовувати.
Дивіться також: Crypto Long & Short: пошук альфа-версії в Crypto, пов’язаному зі штучним інтелектом
Озираючись на історію приливних хвиль впровадження, значне зростання справді відбувається лише тоді, коли з’являються елементи сумісності та взаємодії з користувачем (UX). разом. Відчутність, як технологія сприймається потенційними користувачами, має вирішальне значення, коли мова заходить практично про кожну нову технологічну розробку, особливо щодо абстрактних концепцій, таких як AI або Web3.
Споживачі роками використовують штучний інтелект за допомогою пошуку Google або пропозицій Netflix, часто навіть не підозрюючи про це. Але вони почали дбати про машинне навчання лише після того, як ChatGPT привернув увагу, чітко продемонструвавши, наскільки вражаючим може бути генеративний ШІ.
Навпаки, Web3 залишається туманним. Більшість людей не можуть бачити або використовувати більшість програм, через що проекти намагаються виправдати, чому хтось має піклуватися про це.
Ось три способи адаптації Web3 до середовища, що швидко змінюється, оскільки GPT-4 з’являється в мережі.
Так, важливо мати грандіозне бачення того, чим може бути Web3, але не кожна компанія може нести на своїх плечах вагу цілої галузі. Зміцнення ніші або «продукту-героя», який робить значний внесок у всю екосистему, коли розробники досягають того, що вони задумали, може стати зразком для інших.
Під час останнього блокчейн-буму надто багато проектів прагнули побудувати всеохоплюючі екосистеми, які б по суті замінили банки чи домінуючі блокчейни. Звичайно, ідея про те, що одна компанія може перевернути та замінити галузь, сформовану століттями досвіду та зростання, абсурдна. Web3 не звільнений від економічної реальності.
Щоб справді досягти Web3, як і практично будь-якої іншої галузі, засновники повинні почати з прогалини, яку вони можуть реально вирішити. Наприклад, поштовх для створення Sending Labs надійшов від нашої команди засновників, яка помітила, що Web3 практично не має цілісної комунікаційної інфраструктури, особливо на рівні групи.
Це стало своєрідним каталізатором для створення продукту, який конкретно працював над вирішенням цієї кричущої проблеми в ширшому контексті Web3. Звичайно, ми могли б націлитися на розвиток цілої екосистеми з нуля. Але якщо фундаментальні основи вже існують у таких технологіях, як гаманці блокчейнів, вдосконалення основи, якою люди вже користуються, є набагато більш реальним способом досягнення наших власних цілей як компанії та, зрештою, просування Web3 як галузі вперед.
Якщо ви робите блокчейн головною перевагою свого продукту, ви вже вистрелили собі в ногу. Так само, як ви не бачите, як обертаються шестерні за ChatGPT, користувачам навіть не потрібно знати, що вони використовують блокчейн. Не можна сказати, що технологія, що лежить в основі продукту, повинна бути секретом або чорною скринькою, але стороннім людям не потрібно мати енциклопедичні знання про процеси блокчейну, щоб насолоджуватися продуктом.
Перетворення вашого сектора на ринок продажу також може відштовхнути аутсайдерів, які не обов’язково розуміють основну технологію вашого проекту. Якщо ви використовуєте блокчейн, щоб запропонувати користувачам конкретну корисність, вони повинні мати можливість відчути ці переваги під час використання продукту, а не читати про те, наскільки блокчейн є революційним у вашому документі.
Окремий продукт, надаючи користувачам можливість дізнатися більше, якщо вони хочуть це зробити, може зробити їхній зв’язок із технологією більш суттєвим. Знову ж таки, OpenAI не робить обов’язковим для вас знати, як насправді працює його модель штучного інтелекту, щоб використовувати ChatGPT для окреслення вашого есе чи придумати привабливий слоган.
Більшість блокчейн-проектів, орієнтованих на споживачів, мріють стати тими, хто зламатиме код на шляху до загального впровадження. Але дуже важливо надати щось корисне та новизне для спільнот, які або трохи знайомі, або повністю захоплені блокчейном, перш ніж переходити до основної аудиторії.
Коли криптопроект обіцяє широкій громадськості альтернативні інтернет-сервіси, які «зберігають конфіденційність», він явно націлений на неправильну аудиторію. Людям, які ніколи не купували біткойни, буде все одно – якщо вони навіть почують про це. Це надійний шлях до того, щоб назавжди тримати проекти на місці.
Натомість, щоб створити Web3, засновники-новатори повинні задовольнити потреби споживачів, які вже використовують продукти Web3 на певному рівні. Якщо ваш продукт дійсно ефективний і корисний для аудиторії, яка вже бачила все це в криптовалюті та блокчейні, вони зможуть за це ручатися.
Такий тип усного впровадження на експертному рівні відбувається в будь-якій індустрії чи новітніх технологіях. Подумайте про це: якщо ви думали завантажити нову інвестиційну програму, ви, ймовірно, попросите друга, який знайомий з інвестуванням і фінансами та який бачив мільйон різних подібних програм, сказати, чи варто це доповнення. Той самий принцип застосовується до залучення аутсайдерів галузі до Web3.
Дизайн Web3 як комплексної екосистеми представляє унікальний виклик для стартапів у плані створення продуктів, які стосуються всього Web3. Побудувати поїзд під час прокладання колії досить складно.
Уявіть, що ви будуєте потяг і одночасно берете участь у прокладанні колії. Це вимагає надзвичайної дисципліни та лазерного фокусу. Цей тип моделі розвитку є нежиттєздатним, оскільки проекти або не мають ресурсів, або виснажуються, намагаючись вирішити кожну галузеву проблему, замість того, щоб намагатися вирішити одну конкретну проблему.
OpenAI створив ChatGPT не для того, щоб виправити світ або змусити всіх зрозуміти нейронні мережі. Це почалося з однієї підказки, де нікому не потрібні були інструкції, щоб почати її використовувати, тож аудиторія могла на власні очі відчути, як ця проста підказка може покращити їх життя. Настане момент ChatGPT Web3, коли ми зможемо зробити те саме для користувачів Web3.
Дивіться також: Правда про штучний інтелект і креативність
Соціальні медіа мають потенціал сприяти широкому впровадженню Web3, і будівельні блоки вже створені. Децентралізація може слугувати основою для таких підсекторів, як прямий обмін повідомленнями, групові комунікації та комерційна цінність блокчейну, які можна використовувати в доступний спосіб.
Створення цілої екосистеми та інфраструктури з нуля є унікальним страхом і викликом для стартапів Web3. Просто мати переконання створити технологічно крутий продукт недостатньо. Якщо ChatGPT чогось навчив нас, так це необхідності завжди пам’ятати, що прийняття приходить, коли користувачі знаходять ваш продукт цікавим і приємним у використанні.