Поки криптокомпанії в США намагаються знайти альтернативи Silvergate і Signature Bank, для Європи з’являється можливість отримати вигоду з цього лиха.
Європа іноді намагалася не відставати від США щодо криптоінновацій. Незалежно від того, чи то через стейблкоїни, обсяги торгів чи впровадження, здається, що США були центром криптовалюти з моменту її створення.
Конор Райдер є аналітиком-дослідником у провідній фірмі криптоданих Kaiko.
Проте, чим більше часу потрібно банкам США, щоб оголосити, що вони відкриті для крипто-бізнесу – тобто, сприйнятливі до отримання частини мільйонів доларів, колись припаркованих у Сільвергейті – тим більша ймовірність того, що крипто-компанії зможуть вибрати щось на зразок Європа з більшою нормативною чіткістю та спрощеними платіжними системами.
Регуляторна чіткість у Європі у формі MiCA, Закону про ринки криптовалютних активів, різко контрастує з неоднозначністю в США, де компанії, здається, щодня стикаються з новими регуляторними проблемами. Це створює все більш складне середовище для діяльності будь-якої криптоорганізації. Для нових і існуючих учасників ринку це буде важливим фактором.
Крім того, схоже, що політики США роблять усе можливе, щоб задушити доларові кроки в криптовалюті, залишаючи двері широко відкритими для решти світу, щоб отримати конкурентну перевагу над США
Дивіться також: (*) Майбутнє криптовалютних ринків залежатиме від розвитку подій на Сході / Думка Що стосується торгівлі, хороша новина для інвесторів полягає в тому, що за останні кілька років криптоіндустрія стала все менше залежати від фіатних валют років. Фактично, відсоток частки ринку від усього обсягу централізованих бірж стейблкоїнів щойно досяг історичного максимуму після проблем із Silvergate минулого тижня, оскільки інвестори продовжують віддавати перевагу стейблкоїнам традиційним фіатним валютам. Лише за останній рік частка стейблкоїнів зросла з 79% обсягів до понад 90%, що становить переважну більшість обсягів на біржах.
Менша залежність від фіатних операцій означає, що припинення банківської діяльності в США фактично менше шкодить криптоінвесторам. Криптоінвестори все частіше використовують стейблкойни як засіб транзакцій, але компанії, що стоять за платформами, які використовують трейдери, ні. Саме ці інституції першими відчують на собі тягар відсікання долара (USD).
Відсутність доступу до банку США означає, що таким підприємствам, як біржі, доведеться змінити свій підхід до послуг, які вони можуть запропонувати. Візьміть торгові години: якщо біржа не має доступу до цілодобової платіжної мережі в доларах США, цілком можливо, що американські біржі можуть обслуговувати клієнтів лише в години торгівлі в США. У цьому сценарії інвестиційні фонди, що базуються в США, також можуть постраждати через альтернативну вартість пропущених торгових стратегій у неробочий час.
Обсяги в євро, однак, показують, що біль одного регіону є перевагою іншого. Перші показники свідчать про те, що євро може стати великим виграшем від обмеження криптобанкінгу в США, причому обсяги пари BTC-EUR різко зросли внаслідок проблем із Silvergate. Пара біткойн-євро досягла найвищого рівня частки ринку по відношенню до долара США за всю історію, піднявшись до 21% обсягів BTC минулого тижня з 7% у листопаді.
Питання в тому, чи підійде банк США і підніме руку, вітаючи криптовалютні депозити? Якщо відповідь буде ні, то деякий час ми можемо спостерігати, як тенденція зростання обсягів євро збережеться.
Чи підніме руку банк у США – питання на мільйон доларів. Більші банки зараз не мають стимулів брати криптовалютні депозити, особливо з огляду на консолідацію великих банків, яку ми спостерігаємо в банківському секторі.
Саме менші банки потребують залучення нової хвилі депозитів, оскільки вони намагаються конкурувати з такими, як JPMorgan Chase, на дедалі більш олігополістичному ринку. В ідеальному світі кілька невеликих банків відкриють свої двері для криптовалюти, рівномірніше розподіляючи ризик між кількома різними банками, а не всі криптовалютні депозити, зосереджені в кількох банках, як це було раніше.
Однак менші банки розглядатимуть Silvergate і Signature як яскравий приклад банків, які не змогли диверсифікувати свої депозити до рівня, який забезпечував би певний захист від напливу банків, і може пройти деякий час, перш ніж ми побачимо наступну партію банків відкриває свої двері для криптовалют.
Це залишає вікно можливостей для Європи та євро, щоб отримати актуальність у галузі, якої останнім часом їм бракувало.
Дивіться також:
Банківська криза в США, ймовірно, витіснить криптокомпанії в офшори / Фінанси