Дослідження Crystal Blockchain виявило 16,7 мільярдів доларів США в криптовалютних активах, викрадених з 2011 року
Crystal Blockchain, компанія, яка надає дані та аналітику блокчейну, опублікувала дослідження про порушення безпеки, шахрайство та шахрайство, пов’язані з криптовалютою та децентралізованими фінансами (defi) . Згідно з дослідженням, з 2011 року було вкрадено криптоактивів на суму приблизно 16,7 мільярда доларів. Минулого року команда розвідки Crystal задокументувала 199 інцидентів, у результаті яких було викрадено криптовалюти на суму 4,17 мільярда доларів. Цього року сталося 19 різних інцидентів, які призвели до крадіжки 136 мільйонів доларів.
Країни, на які найбільше націлені інциденти, пов’язані з криптовалютою: Сполучені Штати лідирують за частотою, Китай – за вартістю
У вівторок Crystal Blockchain опублікувала звіт, що містить комплексний аналіз шахрайських дій і атак на вразливість системи безпеки. з 2011 року. Звіт показує, що протягом останніх 12 років стався 461 інцидент у 45 країнах, у результаті яких було викрадено 16,7 мільярда доларів США у вигляді криптоактивів.
Згідно зі звітом розвідки Crystal, 231 злом defi, 135 атак на безпеку та 95 шахрайських протягом цього періоду було зареєстровано схем. Зломи Defi посіли друге місце за вартістю, з викраденим 4,81 мільярда доларів США, тоді як шахрайство призвело до викрадених криптоактивів на суму понад 7,5 мільярда доларів.
Згідно з дослідженням, у Сполучених Штатах найбільша кількість інцидентів проти криптовалютних компаній і погані актори. Однак, з точки зору загальної вартості, Китай посідає найвище місце завдяки шахрайству Plus Token Ponzi у 2019 році та Wotoken Ponzi у 2020 році.
Дослідники Crystal стверджують, що до 2021 року найпопулярніші атаки були проти систем безпеки криптовалютних бірж, але з того часу зловмисники перейшли до децентралізованих фінансових хакерів. Наразі Crystal повідомляє, що хакерські зломи централізованої біржі (cex) завдають найменшої фінансової шкоди. «У 2022 році співвідношення cex і [decentralized exchange (dex)] хаків досягало 1:13», — зазначають дослідники Crystal.
Наймасштабнішим зломом defi на сьогодні був злом мережевого мосту Ronin у березні 2022 року, що призвело до збитків понад 650 мільйонів доларів. Більшість коштів, вкрадених під час злому Ronin, були переведені в Tornado Cash, сервіс змішування криптовалют.
Дослідники Crystal відзначають, що «Tornado Cash залишається найпопулярнішим сервісом для відмивання коштів у блокчейні Ethereum». У звіті зазначено, що минулого року викрадені криптоактиви з 10 найпопулярніших дефініційних експлойтів перевищили 2,61 мільярда доларів. Крім того, у 2022 році стало популярним використання незамінних токенів (NFT), а Crystal нарахувала «48 успішних шахрайств» протягом року.
Звіт Crystal Blockchain повністю можна прочитати тут.
Що, на вашу думку, слід зробити, щоб покращити заходи безпеки у сфері криптовалют і децентралізованих фінансів (defi)? Поділіться своїми думками та ідеями в розділі коментарів нижче.