У Silvergate Bank був справді важкий тиждень, до того моменту, коли незначна кількість людей чекала, поки Федеральна корпорація страхування вкладів (FDIC) оголосить про те, що банк оголосив про конкурс після закінчення роботи в п’ятницю.
Ви читаєте State of Crypto, інформаційний бюлетень Hromadske-zp.tv, присвячений перетину криптовалюти та уряду. Натисніть тут щоб підписатися на майбутні випуски.
Минулого тижня банк Silvergate оголосив, що йому довелося відкласти подання щорічної форми 10-K через запитання, отримані від незалежних аудиторів. У тій самій формі, у розділі «прогнозні заяви», Silvergate оголосив, що зіткнувся з розслідуваннями банківських регуляторів, розслідуванням Міністерства юстиції США, контролем Конгресу та занепокоєння щодо його здатності бути «безперервним підприємством» протягом наступного року. Загалом, це все погані ознаки.
Silvergate є (був?) банком у криптовалюті. Своїми клієнтами він вважав деякі з найбільших фірм галузі (в США). Той факт, що зараз він знаходиться в такому становищі, що незабаром може згорнутись, не є хорошим сигналом для решти галузі та дає регуляторам яскравий приклад того, що станеться, якщо банківський сектор наблизиться до криптовалюти.
У Silvergate був дуже поганий тиждень. Його акції впали на 61% за останній тиждень, причому основна частина цього падіння припала на минулий четвер, внаслідок чого його акції (SI) впали до 5,41 дол. За минулий рік він фактично впав на 94% і, очевидно, трохи нижче свого історичного максимуму в 212 доларів.
Цілком можливо, що банк найближчим часом буде змушений оголосити конкурсну процедуру. Він може все ще відновитися – банк може мати більше капіталу, ніж ми думаємо, або він може отримати пакет порятунку від інвестора – але багато його найвідоміших криптоклієнтів уже пішли, і банк закрив свій найпривабливіший продукт, Silvergate Exchange Network, минула п’ятниця.
Схоже, що Silvergate розпродав облігації на мільярди доларів із втратою ринку, щоб не відставати від вилучення коштів, що, у свою чергу, означало, що він більше не відповідав певним нормативним вимогам, які вказували на те, що це цілком нормально.
Метт Левін з Bloomberg пояснює це набагато чіткіше в інформаційному бюлетені минулого тижня. Елізабет Лопатто з The Verge пояснює як те, що сталося, так і деякі впливи на бізнес.
Основним результатом є те, що криптокомпаніям доведеться шукати інші банки. Деяким компаніям це буде легше, ніж іншим. Вірні титани цієї галузі, я думаю, не матимуть надто багато труднощів. Якщо ваша компанія працює без серйозних проблем, ви, ймовірно, зможете переконати банк, що те, що сталося з Silvergate, не є вашою провиною (і в певному сенсі це не так).
Якщо ви починаєте підприємство, це може бути складніше. Стартапи в цій галузі традиційно стикаються з труднощами в отриманні банківських послуг, і це не полегшить федеральні банківські регулятори, які попереджають підконтрольні їм фінансові установи, що вони повинні бути обережними або, можливо, потребувати дозволу, коли мають справу з криптовалютою.
У понеділок прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що адміністрація Байдена стежить за ситуацією, і що президент США Джо Байден продовжить закликати Конгрес щось зробити. Це також навряд чи заспокоїть банки, оскільки вони, можливо, захочуть дочекатися дій Конгресу.
Крім банківських послуг, таких як депозити, компанії також можуть мати проблеми з доступом до платіжних послуг, принаймні в короткостроковій перспективі. Circle, наприклад, уже припинив підтримку ACH, принаймні тимчасово.
Речник вказав на Silvergate. «На тлі зростання занепокоєння щодо Silvergate Bank Circle прискорив плани щодо припинення деяких послуг і передачі інших іншим банківським партнерам, завершуючи процес, який розпочався минулого року, щоб зменшити ризик для наших клієнтів, нашого бізнесу та USDC. Ми спілкуємося з клієнтами та вжили заходів, щоб забезпечити доступ до коштів клієнтів через альтернативні канали оплати та погашення», — йдеться в заяві речника.
Все це стане фоном для регуляторної реакції. Банківські регулятори вже зробили все можливе, щоб попередити про криптовалюту. Але крім того, ми вже чули від таких чиновників, як виконуючий обов’язки контролера валюти Майкл Хсу, який кілька місяців тому попереджав про можливий «ризик зараження». Буквально цього тижня Хсу виступив з іншою промовою, де він сказав, що минулорічний крах FTX нагадав йому крах великого банку, Bank of Credit and Commerce International (BCCI).
На сьогоднішній день, незважаючи на падіння FTX і кілька десятків заяв про банкрутство минулого року, не було великого ризику поширення криптовалюти на традиційний фінансовий сектор. Це може нарешті змінитися.
Щоб було зрозуміло, Silvergate не зазнав краху лише тому, що він зберігав криптовалюту. Але якщо криптокомпанії, які поспішають вивести свої кошти – створюючи течію з банків – призвели до того, що Silvergate довелося продати свої облігації, що, у свою чергу, призвело до недостатньої капіталізації, що зараз призвело до того, що банк наблизився до банкрутства, то це була ще однією жертвою минулорічних масових невдач і доказом цього ризику зараження.
Регулятори, ймовірно, продовжуватимуть попереджати, що криптовалюта таїть у собі небезпеку, і матимуть чудовий приклад.
Залишається побачити, чи дійсно Silvergate зазнає невдачі, чи він знайде шлях до виживання. Також ще невідомо, хто забере його колишніх клієнтів – Signature Bank, наступний банк, який найбільше сприймає криптовалюту, чи інша з безлічі існуючих установ, чи навіть криптокомпанія, яка успішно пройшла через рукавичку Федерального Процес подання заявки до ради резервів.
Додаткова інформація:
Чи був Silvergate на позиченому часі, оскільки регулятори підтримали банки від криптовалюти?
Підйом і падіння криптовалютного бізнесу Silvergate
Grayscale Investments нарешті матиме шанс стверджувати, що Комісія з цінних паперів і бірж США не має іншого вибору, окрім як дозволити їй перетворити свій продукт Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на біржу- торговий фонд (ETF).
Підсумуйте: у червні SEC відхилила пропозицію Grayscale перетворити GBTC на ETF, посилаючись на загальні приспіви про відсутність надійної угоди про розподіл нагляду з національною біржею цінних паперів, потенціал для маніпулювання ринком і TKTK. Через кілька годин Grayscale оскаржила це рішення, подавши позов до Окружного апеляційного суду округу Колумбія у Вашингтоні, округ Колумбія
. Розкриття інформації: Grayscale є дочірньою компанією Digital Currency Group, материнської компанії Hromadske-zp.tv.
Grayscale отримав підтримку у вигляді п’яти різних записок amicus (друга суду), підписаних Асоціацією блокчейнів, Палатою цифрової торгівлі, Coin Center і Палатою прогресу; Coinbase; торгово-промислова палата; NYSE Arca; і група осіб.
Основний аргумент Grayscale здається досить простим: він стверджує, що рішення SEC не схвалювати його конвертацію GBTC – або, власне, будь-який спотовий біржовий продукт біткойнів – незважаючи на попередні схвалення ф’ючерсних ETF на біткойни, є “довільним за своєю суттю (*) .”«Центральне положення про те, що угода Біржі про спільне спостереження з CME забезпечує адекватний захист від шахрайства та маніпуляцій на ф’ючерсному ринку біткойнів, але не на спотовому ринку біткойнів, є нелогічною. Будь-яке шахрайство або маніпуляції на спотовому ринку обов’язково вплинуть на ціну ф’ючерсів на біткойни, тим самим вплинувши на вартість чистих активів
які тримають спотові ф’ючерси на біткойни або біткойни, а також на ціну, яку інвестори платять за акції такого ETP. Спостереження CME або може виявити шахрайство на спотовому ринку, яке впливає як на ф’ючерси, так і на спотові ETP, або спостереження не може зробити цього для жодного типу ETP», — йдеться в підсумку компанії. [exchange-traded product] Компанія також стверджувала, що SEC була непослідовною щодо свого підходу до ф’ючерсних ринків.
Докладніше:
Знижка GBTC скорочується до 42% напередодні слухання щодо ETF Grayscale у вівторок Зі свого боку, SEC стверджувала, що ETF на основі ф’ючерсів і спотові ETF «є принципово різними продуктами» з різним наглядом. угоди про спільне використання та механізми нагляду.
Коротко
SEC спробувала провести чітке розмежування між ф’ючерсами на біткойни та спотовими ринками біткойнів заявивши, що ф’ючерсні продукти, які вона регулює, містять базові активи, які або торгуються лише на CME, а саме, з розрахунками готівкою. ф’ючерси на біткойни – або готівку та їх еквіваленти. Запропонований Grayscale ETF базуватиметься на фактичному біткойні, яким можна буде торгувати на будь-якій криптобіржі, включно з закордонними.Подібним чином щодо ф’ючерсних продуктів CME має угоди про спільний доступ до нагляду з NYSE Arca та Nasdaq, повідомила SEC, ще раз зазначивши, що CME є місцем, де торгуються фактичні ф’ючерсні контракти на біткойни.
«Завдяки комплексним заходам спостереження CME та взаємозв’язку «один-на-один» між регульованим ринком (CME) і базовими активами (ф’ючерси на біткойни, що торгуються CME), Комісія дійшла висновку, що на спостереження CME «можна розумно покладатися». щоб відобразити вплив спроб «маніпулювати запропонованим ф’ючерсним ETP шляхом маніпулювання ціною ф’ючерсних контрактів на біткойн CME, незалежно від того, чи робиться ця спроба шляхом прямої торгівлі на ринку ф’ючерсів на біткойн CME чи опосередковано шляхом торгівлі за межами ринку ф’ючерсів на біткойн CME, “, – йдеться в заяві SEC.
Судді здебільшого скептично поставилися до аргументів SEC.
Hromadske-zp.tv – Невідомо
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
Якщо у вас є думки чи запитання щодо того, що я маю обговорити наступного тижня, або будь-який інший відгук, ви Хочу поділитися, пишіть мені на nik@Hromadske-zp.tv.com або знайдіть мене в Twitter
@nikhileshde .Ви також можете приєднатися до групової бесіди в
Telegram .До зустрічі наступного тижня!