Фірма Marathon Digital, що займається видобутком біткойнів, виплатила строкову позику та припинила надання кредитних ліній із дружнім до криптовалюти Silvergate Bank, саме тоді, коли банк оголосив про згортання операцій.
Марафон оголосив 8 березня, що він достроково погасив заборгованість за кредитом напередодні того ж дня та припинить поновлювану кредитну лінію між фірмами після надання банку Silvergate необхідного 30-денного терміну повідомлення на початку лютого.
Marathon Digital Holdings погасила строкову позику та припинила кредитування в Silvergate Bank, зменшивши борг Marathon на 50 мільйонів доларів США та збільшивши необмежену кількість біткойнів Компанії на 3132 BTC. Прочитайте наше повне оновлення тут: https://t.co/tihTTagfhR
— Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA) (@MarathonDH) 8 березня 2023 р.
Повідомлення від Marathon було менше ніж через годину після того, як холдингова компанія Silvergate Bank — Silvergate Capital Corporation — оголосила про добровільну ліквідацію банку та згортання операцій «у світлі останніх змін у галузі та регулювання».
Cointelegraph зв’язався з Marathon Digital, щоб зрозуміти, чи пов’язано час оголошення з останніми розробками банку.
У відповіді, надісланій електронною поштою, віце-президент Marathon з корпоративних комунікацій Чарлі Шумахер сказав, що рішення розірвати фінансові зв’язки з Silvergate було «переважно частиною нашої фінансової стратегії».
У повідомленні Marathon сказав, що цей крок вивільнить 3132 біткойни (BTC) — на момент написання статті вартістю понад 68 мільйонів доларів — які зберігаються як забезпечення позики. Це призвело б до ліквідації боргів на суму 50 мільйонів доларів США та скорочення її річних витрат на запозичення на 5 мільйонів доларів США.
Головний фінансовий директор Marathon Х’ю Галлахер зазначив, що крипто-індустрія суттєво змінилася після того, як фірма відкрила кредитні центри в Silvergate Bank минулого літа, додавши:
«Ми активно створювали надійніший баланс, який має підвищений рівень готівки та необмежену кількість біткойнів. Враховуючи наше поточне грошове становище, ми вирішили, що в інтересах Компанії було б достроково погасити наш строковий кредит і скасувати як терміновий кредит, так і умови RLOC».
Відповідно до попередньої заявки, у жовтні 2021 року Marathon отримав поновлювану кредитну лінію в розмірі 100 мільйонів доларів із Silvergate Bank і мав намір використати її для придбання обладнання для майнінгу біткойнів і фінансування своїх операцій з майнінгу.
Пов’язане: Вплив краху Silvergate на криптовалюту — дивіться The Market Report у прямому ефірі
Минулого місяця Шумахер припустив, що фірма збирається створити «військову скриню» ліквідності, що складається як з готівки, так і з біткойнів, і планує продовжувати виплачувати борг, одночасно збільшуючи свої грошові позиції.
Коментарі надійшли 3 лютого після повідомлень про те, що фірма продала біткойни вперше з 2020 року.
Marathon є другим за величиною публічним власником біткойнів згідно з CoinGecko, перевершує лише аналітична компанія MicroStrategy.