Ні для кого не секрет, що за останні кілька років багато фізичних подій мають цифрові ітерації або повністю оцифровані у віртуальну реальність.
Нещодавно в Колумбії місцевий суддя вирішив провести судове слухання в метавсесвіті як експеримент із технологією. Це була цивільна справа щодо дорожньо-транспортної пригоди, яка «частково» просуватиметься далі в метавсесвіті.
Хоча багато хто вважає, що метавсесвіт змінить наше соціальне життя, виникає питання, чи може цифрова реальність найкращим чином служити важливим суспільним моментам, таким як судові справи, де на кону може бути майбутнє людини. Щоб краще зрозуміти можливу роль метавсесвіту в правовій системі, Cointelegraph поспілкувався з Карло Д’Анджело, колишнім професором права та адвокатом із захисту криптокриміналу .Судова справа метавсесвіту в Колумбії була недалеко від того, що потрібно було зробити правовим системам у всьому світі під час пандемії COVID-19, яка мала стати цифровою. Д’Анджело сказав:
«Ця нагальна потреба вести роботу суду,
глобальна пандемія, безсумнівно, прискорили масове впровадження суддями Zoom та інших сервісів відеоконференцій». [amid] Д’Анджело сказав Cointelegraph, що хоча ці сеанси Zoom працювали для переміщення справ і судових слухань, технологія, з якою ми зараз працюємо, не дуже підходить для судів присяжних.
Слухання в колумбійському суді відбулося в метавсесвіті, 15 лютого 2023 року. Джерело: Reuters
«Хоча можливо подолати ці проблеми в цивільному суді, особливо за згодою сторін, віртуальні кримінальні процеси викликають додаткові занепокоєння».
Д’Анджело сказав, що під час перегляду слухань у колумбійському суді він задумався про те, які фізичні ознаки були втрачені, наприклад, підняття брови від судді або метушня від опозиції.
«Мені здається, що пропаганда через цифровий аватар позбавляє від цього досвіду чогось грубого та емоційно важливого».
Він продовжував казати, що, можливо, можна подолати деякі з цих проблем у цивільному суді, хоча віртуальні кримінальні процеси й надалі викличуть додаткові занепокоєння, оскільки свобода людини поставлена на карту.
Пов’язане:
Етика метавсесвіту: конфіденційність, власність і контроль Принаймні в Сполучених Штатах, за його словами, на карту поставлено надто багато конституційних прав, наприклад право обвинуваченого бути «присутнім» на суд і право на «очну ставку» зі свідками обвинувачення відповідно до шостої поправки до конституції США.
Д’Анджело сказав, що як юрист і «технолог», він налаштований на майбутнє технології Web3 і на те, як вона може сприяти розвитку юридичної професії. Однак він вважає, що ще потрібно подолати багато проблем, перш ніж суди приймуть процеси та слухання в метавсесвіті.
«Інновація не може відбуватися за рахунок справедливого судового розгляду».
Він сказав, що майбутнє судових слухань у метавсесвіті значною мірою залежатиме від масового прийняття широкою громадськістю доповненої або віртуальної реальності. Якщо всі сторони задоволені цією технологією, сказав він, «можливо, ми побачимо, як слухання метавсесвіту почнуть з’являтися в судових справах».
На даний момент зростає спільнота юристів, адвокатів та інших осіб, які займаються юридичними питаннями, які знайомляться з технологіями Web3 і тим, як вони можуть вплинути на галузь.