Опубліковано: 11 Квітня 2017

Безвіз не за горами, але, щоб їм скористатися, необхідно мати біометричний закордонний паспорт. У соцмережах почали писати про “зраду” у відділеннях Державної міграційною служби, начебто, черги на подачу документів стоять такі величезні, що записатися на подачу документів можна тільки через декілька місяців.

Журналісти Громадського ТБ Запоріжжя вирішили провести експеримент, та об’їхали усі відділення ДМС у всіх районах міста, щоб побачити ці церги на свої очі та спробувати дізнатися, на коли ж можна записатися для подачі документів. До речі, пошукати адреси своїх відділень та розклад їх роботи можна на цьому сайті.

Почнемо з обласного управління Державної міграційної служби (вул. Незалежної України, 90).
Там записатись в електронну чергу для отримання біометричного закордонного паспорта нашим журналістам не вдалося. Термінал тут на момент нашого візиту не працював, щоправда, поруч із ним поставили спеціального працівника, який пояснював людям ситуацію і радив приходити для запису в електронну чергу після 26 квітня. Мовляв, система має змогу обробляти інформацію лише за місячний період, а на цю годину ліміт вже перевищено. Причин поламки терміналу працівник не пояснив, так само, як і термінів його ремонту. Крім того, він порадив слідкувати за сайтом Державної міграційної служби, де, за його словами, найближчим часом мають налагодити онлайн-запис у чергу за біометричним паспортом для запоріжців. Отже, якщо прагнення здобути біометричний паспорт саме тут залишилось – 26 квітня зранку можна буде встати в електронну чергу. За місяць, 26 травня прийти на прийом з усіма необхідними документами і ще тижні два-три чекати на виготовлення.

У відділі міграційної служби Вознесенівського району Запоріжжя (пр. Соборний, б. 145в) термінал електронної реєстрації для подачі документів на отримання біометричного паспорту не працює. Однак, спеціальної людини, яка б пояснювала візитерам, що із цим робити, тут не посадили. Після рендомних спілкувань із працівниками в кабінетах та коридорах відділу, нам вдалося з’ясувати, що поки термінал не запрацює – запис у чергу тут тимчасово призупинений. Поновлення його роботи залежить від жінки, яка має прийти сьогодні по-обіді і “врятувати” ситуацію. Людського ажіотажу тут ми не спостерігали – з аналогічним німим питанням “і що тепер робити?” за півгодини перебування в Вознесенівській районній міграційній службі нами було помічено четверо людей.

В Олександрівському районі (вул. Українська, 4) запис на оформлення біометричних закордонних паспортів відбувається в порядку живої черги. Начальник відділу Дарина Ярошенко повідомила, що електронна черга запрацює не скоро. Водночас вона не уточнила до якої дати вже розподілена черга на оформлення закордонних паспортів нового типу. Люди в черзі називають різні дати останнього запису. Найчастіше йдеться про кінець травня.

У Дніпровському відділі (вул. Сергія Сіненко, 12 А) одна черга для тих, хто прийшов по запиусу і для тих, хто тільки збирається записатися на подачу документів. Простоявши з півгодини, жіночка видала нашому журналісту папірець, на якому власноруч написала дату «18 травня». Електронною черги там немає.

У Хортицькому відділенні (вул. Новгородська, 26Б) окрема історія. Там всього два кабінети: начальника і другий. Звісно, всі стоять у черзі по всім питанням до кабінету №2. Коли наш журналіст спитав у співробітниці відділення, як можна записатися на подачу документів на отримання біометричного паспорту, йому відповіли, що цього тижня це можливо зробити тільки у середу з 9 до 11 ранку. Як ви розумієте, електронною чергою там і не пахне.

У Комунарському відділенні Державної міграційною служби (вул. Космічна, 40) не має системи електронного запису. Станом на десяту ранку у відділення знаходилось близько восьми людей, більша частина з них стояла у черзі до кабінету паспортних консультацій. Троє людей подавали оригінали в інший кабінет. Найближчий запис на подачу документів записаний на 5 липня.

Шевченківський район. Відділення знаходиться за адресою вул. 8 Березня, 31.Станом на 12:10 у приміщенні відділення було двоє людей. Термінал є, але не працює. Дівчина з чергового віконця сказала, що вже після 13 квітня у відділенні має запрацювати електронна черга. Найближчий запис на подачу документів 24-го травня.

А от у Заводському районі (вул. Посадочна, 3-а) людей зовсім не було і співробітники відділу сказали, що чекають вже наступного тижня, з 21 квітня, із ксерокопією паспорта і ІПН для ПОДАЧІ документів БЕЗ ЧЕРГИ. Тобто, мешканці цього району не дуже поспішають навідатись до Європ, але ті, хто все ж таки наважились можуть отримати біометричними паспорти раніше за всіх.

Що у підсумку? У відділеннях ДМС електронної черги або немає зовсім, або вона не працює. Проте у обласному відділенні, та відділеннях в Шевченківському та Вознесенівському районах запровадити цю чергу обіцяють вже у цьому місяці.

Важливо! Громадяни України можуть отримати закордонний паспорт без прив’язки до прописки. Це означає, що у Вознесенівському і Заводському районах найменші черги – гайда туди!

Оновлено. Станом на 12 квітня, електронна черга у відділенні ДМС у Вознесенівському районі запрацювала.

Які документи потрібні для оформлення біометрії дивіться в експерименті Громадського ТБ Запоріжжя.