Президент США Джо Байден заявив, що закликатиме Конгрес і банківські регулятори посилити правила для фінансових установ після краху Silicon Valley Bank (SVB) і Signature Bank за останній тиждень.
У зауваженнях Білого дому в понеділокБайден сказав, що закон Додда-Френка 2010 року, підписаний за колишнього президента Барака Обами (коли Байден був віце-президентом), створив «жорсткі вимоги» до банків, які згодом були ослаблені за адміністрації колишнього президента Дональда Трампа.
Федеральна резервна система, Федеральна корпорація страхування депозитів (FDIC) і Міністерство фінансів оголосили в неділю, що вони забезпечать оздоровлення вкладників збанкрутілих банків.
Silicon Valley Bank і Signature Bank – з активами в 209 і 110 мільярдів доларів США відповідно – відзначають два з трьох найбільших банківських крахів в історії СШАі обидва відбулися за декілька днів одне від одного. Найбільшим крахом став Washington Mutual Bank, який збанкрутував під час Великої фінансової кризи 2008 року.
«Ми повинні отримати повний звіт про те, що сталося, і чому винні можуть бути притягнуті до відповідальності», — сказав Байден. «У моїй адміністрації ніхто – ніхто не стоїть над законом. І, нарешті, ми повинні зменшити ризик того, що це повториться. Під час адміністрації Обами-Бйдена ми встановили жорсткі вимоги до банків, таких як Silicon Valley Bank і Signature Bank, включаючи закон Додда-Френка, щоб переконатися, що криза, яку ми бачили в 2008 році, більше не повториться».
Незважаючи на те, що вкладники банків матимуть доступ до всіх своїх коштів, вище керівництво було звільнено, заявили федеральні банківські регулятори та Міністерство фінансів у своїй спільній заяві в неділю. Байден натякнув на це у своєму коментарі, сказавши, що люди, які керують банком, захопленим FDIC, більше не повинні там працювати.
«Інвестори в банках не будуть захищені», — додав він. «Вони свідомо пішли на ризик. А коли ризик не виправдовується, інвестори втрачають свої гроші. Так працює капіталізм».
Президент також сказав, що платники податків не відповідатимуть за витрати, пов’язані з порятунком двох кредиторів; натомість Фонд страхування вкладів FDIC буде поповнюватися комісіями банків.
Губернатор Нью-Йорка Кеті Хочул і інспектор Департаменту фінансових послуг Нью-Йорка Едрієнн Гарріс, які також виступали в понеділок після рішення свого штату закрити Signature Bank, також підкреслили, що платники податків не відповідатимуть за витрати програми.
«Це не порятунок», — сказав Гарріс.
Харріс також заперечував ідею про те, що Signature була приречена через вплив криптоіндустрії.
«Signature Bank мав широку базу вкладників, тому ідея про те, що це криптобанк, не є точною», — сказав Гарріс. «У випадку Signature Bank мова не йде про певний сектор, але ми швидко діяли, щоб переконатися, що вкладники були захищені».