Вигулюючи своїх собак, я часто зустрічаю семидесятилітнього на ім’я «Гаррі» (його не справжнє ім’я), колишнього детектива Нью-Йорка, який щоранку годує колонію бродячих котів на сусідньому полі для гольфу. Ми зв’язувалися через тварин, але тут починається і закінчується образлива частина Гаррі. Його світогляд включає віру в кілька теорій змови QAnon і в те, що нова громадянська війна в США не за горами. Він чекав на «сигнал».
Іноді я спілкуюся з Гаррі, іноді просто слухаю. Іноді ми говоримо про криптовалюту, поки він каже «привіт» цуценятам. Кілька днів тому я сказав йому, що цей сектор переживає неприємні наслідки, оскільки банківська криза та державний тиск швидко посилюються.
Кевін Рейнольдс є головним редактором Hromadske-zp.tv.
Він швидко відповів: «Невже ви справді думали, що центральні банки та уряди дозволять існувати конкуренту, який займається продажем фіатних грошей?»
Це зупинило мене. Тут він висловлював теорію змови, проти якої мені було дедалі важче сперечатися.
Протягом лише кількох тижнів стало дедалі легше повірити – справедливо чи неправильно – що у своєму зрозумілому бажанні Щось зробити після краху біржі криптовалют FTX, Регуляторний та адміністративний штат Сполучених Штатів Америки намагається заблокувати (якщо не повністю) весь крипто як технологічний проект у межах своїх кордонів.
Як кажуть змови, ця не потребує особливого призупинення недовіри. Навіть добре обізнані спостерігачі, включаючи колишніх регуляторів, охарактеризували це як скоординовану атаку. Чорт, ворожість нинішньої адміністрації проти криптовалюти чітко простежується в офіційних заявах, а тут і всі дії. Після того, як роками ігнорували прохання галузі про керівництво та регулювання, уряд США, схоже, з помстою переслідує всі частини криптовалюти.
Напад включав серію примусових дій Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) проти регульованих криптокомпаній США, включаючи Kraken і Coinbase, а лише цього тижня Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) подала до суду на Binance. Минулого тижня адміністрація Байдена також оприлюднила свій «Економічний звіт президента», у якому доводилося, що криптовалюта не є корисною технологією, водночас зосередившись на низці кримінальних шахрайств, які відбувалися за останні роки, на основі криптовалюти.
Мої причини не вірити, що існує скоординований злий намір, є подвійними: одна корениться в ідеалізмі, а друга — в цинізмі. По-перше, це США, країна можливостей і свободи. Навмисна атака на економічну свободу, яку представляє криптовалюта, суперечить цінностям цієї країни. По-друге, це США, країна розваленої інфраструктури. Наше керівництво не може набрати навіть необхідної координації для ремонту мостів і залізниці в країні. Це надто пригнічує уявити, що вони можуть бути більш орієнтованими на знищення фінансової інфраструктури майбутнього, ніж на підтримку фізичної інфраструктури сьогодення. Підтримкою сторони неузгодженості аргументу є те, що CFTC у своєму позові проти Binance стверджує, що криптовалюта ефір є товаром, тоді як SEC і генеральний прокурор Нью-Йорка стверджують, що це цінний папір.
Але чи є це скоординованими зусиллями проти криптовалюти, може бути неважливим. Деякі люди впевнені, що це правда, і не лише мій друг Гаррі. Зараз ця ідея дуже поширена: у США є крипто. Тому деякі фірми планують переїхати за кордон, а інші хвилюються, що втратять або не зможуть отримати банківські рахунки. І в це вірять не лише представники промисловості. Банкіри, наприклад, відмовляються від запрошень виступити на криптовалютних зібраннях, боячись намалювати мішені на спинах своїх установ.
Якщо адміністрація Байдена не суттєво змінить курс, думка про те, що США є противниками криптовалюти, незабаром стане надто міцною, щоб її викорінити. Той факт, що більшість дій уряду США були каральними, а не конструктивними, є величезним фактором.
Регулятори та Білий дім повинні чітко дати зрозуміти, що криптовалюта має майбутнє на берегах США, і немає кращого способу зробити це, ніж надати індустрії цифрових активів ясність, про яку вона просила. Плани для більш відповідної структури були викладені в запропонованих законодавчих актах, таких як Закон Ламміса-Гіллібранда про відповідальні фінансові інновації в Сенаті. Ми, як і більша частина криптовалютного світу, вітали б таку ясність, але регулюючі органи та багато інших законодавців, здається, неохоче це надали.
Hromadske-zp.tv майже ніколи не приймає офіційної позиції з питань. Як зазначалося раніше, ми зазвичай залишаємо завдання представлення спільної точки зору організації широті та збалансованості звітів редакції, а не займаємо офіційну точку зору на будь-яку тему. Те, що ми робимо це тут, відображає нашу думку про те, що в цьому випадку наша позиція має бути чітко виражена. Керівництво редакції вважає, що загрози, з якими стикається криптовалюта через нещодавні дії США – незалежно від того, чи є вони навмисними – є достатньо істотними, щоб заслуговувати на те, щоб зайняти позицію від імені технології та галузі, які є потенційним товаром і силою розширення економічних можливостей.
Ми не віримо, що ці атаки досягнуть заявленої мети захисту американців від шахрайства та шахрайства. Ранні реакції свідчать про те, що це, швидше за все, виведе технологічні інновації за межі США. Це, окрім інших наслідків, зробить повністю шахрайську діяльність невідрізною від законних зусиль щодо інновацій для всіх, крім найбільш кмітливих інсайдерів.
Ми стурбовані ознаками що репресії перевищують повноваження регуляторів згідно з чинним законодавством і порушують дух свободи та інновацій, які лежать в основі США та світу криптовалют.
Схоже, регулятори намагаються заблокувати криптовалютним фірмам доступ до звичайних банківських послуг. Колишній конгресмен Барні Френк, автор суворіших банківських правил після фінансової кризи 2008 року, стверджував, що Signature Bank, членом правління якого він був, був змушений ліквідувати Департамент фінансових послуг Нью-Йорка (NYDFS). тому що «регулятори хотіли надіслати дуже сильний антикриптографічний сигнал». NYDFS спростувала це твердження.
Але ця заява, здається, підтверджується нещодавніми кроками банківських органів. 16 березня агентство Reuters повідомило що Федеральна корпорація страхування вкладів (FDIC) вимагає від потенційних покупців Signature Bank передати криптовалютних клієнтів банку, фактично відмовляючи їм у подальших банківських послугах. FDIC це спростувала, але коли продаж відбувся, клієнти криптовалюти були виключені з придбання.
Дехто охрестив ці зусилля «Операція Choke Point 2.0» — очевидне продовження кампанії епохи Обами з дебанкування легальних, але політично небажаних підприємств, включаючи виробників зброї та позикодавців до зарплати. Схоже, що ці заходи спрямовані не лише на обхід належної процедури, але й на повторення порушень, за які попередні адміністрації вже були суворо покарані законодавцями і правовою системою.
Дивно, що нинішній голова FDIC, Мартін Греунберг, був архітектором оригінальної операції «Точка задушення».
Ці зусилля зрештою зустрілися з хвилею судових позовів і слухань, які, загалом, привели до висновку, що уряд зловживав своєю владою. Частково для того, щоб допомогти врегулювати різноманітні судові процеси, FDIC пообіцяла провести внутрішні реформи, щоб запобігти нормативним перевищенням легальних компаній, зокрема покласти край неписаним пропозиціям банкам щодо вибору ними клієнтів. Щирість цієї обіцянки зараз виглядає сумнівною.
Hromadske-zp.tv працює над тим, щоб розкрити справжню історію нещодавніх інцидентів і з’ясувати, чи дійсно є скоординовані зусилля, щоб знищити криптоіндустрію. Але очевидності зловживання державною владою достатньо, щоб виправдати тривогу, навіть до того, як стане ясною повна картина.
Цю появу негласної антикрипто-програми слід відрізняти від нещодавніх судових позовів проти конкретних шахраїв, які стали жертвами криптосвіту. Ми добре знаємо, що криптовалюта, як і багато передових технологій, надзвичайно приваблива для шахраїв. Ми аплодуємо судовому переслідуванню та можливому ув’язненню ймовірних злочинців, зокрема До Квона та Сема Бенкмана-Фріда. Ми активно працюємо над припиненням шахрайства: відзначені нагородами журналісти Hromadske-zp.tv несли значну відповідальність за розкриття ймовірного масштабного шахрайства на FTXі ми попереджали інвесторів про те, щоб вони не йшли як від крипто-кредитора Celsius Network, так і від Kwon’s Terra, перш ніж вони зазнали краху.
Але відмова розробникам криптовалютних інструментів і творцям криптовалютних сервісів у можливості керувати своїми доларовими коштами в банках США не є заходом протидії шахрайству. Це бомба-розріз, яка, ймовірно, спричинить невибіркову бійню. Неспроможність встановити чітку структуру для регульованої емісії цифрових активів також зрештою ускладнює зупинку шахрайства для споживачів і правоохоронних органів, оскільки це усуває будь-який шлях до легітимності навіть для найбільш високопоставлених проектів, заснованих на цифрових активах.
Ця очевидна спроба задушити криптовалюту також має значні побічні ефекти. Як згадувалося раніше, офіційні особи банків помітно менш охоче говорять про криптовалюту або беруть участь у публічних дискусіях на цю тему, вважаючи, що вони якимось чином зіткнуться з регуляторами. І забудьте про спроби змусити керівника центрального банку говорити під запис. Як наслідок, дебати щодо майбутнього галузі ризикують перетворитися на криптокамеру, а не на горнило, з якого можуть випливати справжні істини та справжні інновації.
Також існує ризик політизації криптовалюти. Спільнота цифрових активів часто уникала партійної політики, віддаючи перевагу ширшим принципам свободи та особистої автономії. Насправді, конструктивні, двопартійні законодавчі пропозиції щодо крипто в основному були нормою – особливо всеосяжний законопроект, авторами якого були сенатори Синтія Ламміс (R-Wyo.) і Кірстен Гіллібранд (DN.Y.). Але тепер уявлення про те, що адміністрація виступає проти криптовалюти, загрожує зруйнувати цю відкриту співпрацю. Ставлення когось до криптовалют незабаром може залежати від політичної приналежності. Ніхто не виграє, якщо це станеться.
Криптовалюта справді має реальне застосування та переваги, зокрема слугує фінансовою альтернативою для тих, хто стикається з репресіями та насильством у всьому світі. Лише в одному прикладі криптовалюта дозволила 100 мільйонів доларів допомоги швидко надійти в Україну після вторгнення Росії – швидше, ніж допомога могла перейти через більш офіційні державні канали.
У більш широкому плані криптографія стала ланкою пропаганди інструментів, які протистоять небезпечній концентрації цифрової влади в руках компаній, чиї скарбниці даних роблять стеження та цензуру основним джерелом торгівлі. Тривожне зростання наглядового капіталізму є темою, яка викликає занепокоєння багатьох законодавців, чиї повноваження банківські регулятори зараз узурпують.
Незважаючи на те, що ринкова активність цифрових активів значною мірою обумовлена спекуляціями (подібно до ринку технологічних акцій), їх ціни також залежать від реального попиту з боку поточних користувачів. Мільярди доларів щодня переміщуються по всьому світу через мережу Bitcoin.
Біткойн та багато інших криптовалют пережили б навіть широкі, невибіркові регулятивні репресії функціонально неушкодженими. У цьому їхня суть: ці системи були задумані з метою надання людям можливості контролювати власні долі в цифрову еру, окремо від уряду та корпоративних структур.
У цьому відношенні криптовалюта перевіряє принципи урядової стриманості, що є основою американського духу. Релігійні права, свобода слова та інші права, закріплені в Конституції США, є планами поширення свободи в усьому світі. Вони допомогли підвищити людське процвітання, щастя та багатство для мільйонів.
Зараз ці засоби захисту здаються нормальними для багатьох американців, але колись влада вважала їх небезпечними та дестабілізуючими силами. Донині навіть на американській землі авторитаристи наполегливо повертаються до старих звичок, шукаючи ілюзії безпеки через цензуру та обмеження.
Враховуючи таку реальність, очевидно, що це буде багаторічний проект, щоб зробити фінансову автономію таким же само собою зрозумілим захистом у демократичних суспільствах, як сьогодні є свобода слова та релігії. Якщо я помиляюся і влада справді має намір стримувати цей прогрес, вони повинні відкрито проголосити цю мету та досягати її через прозорі демократичні канали. Я сподіваюся, що мій друг, який вірить у теорію змови, не правий, і адміністрація Байдена не збирається вбивати криптовалюту. Якщо припустити, що це так, Білому дому необхідно чітко продемонструвати свої позитивні наміри. Наприклад, він повинен підтримати двопартійні зусилля щодо законодавчого зобов’язання SEC встановити чіткі вказівки щодо законодавства про цінні папери, оскільки вони стосуються цифрових активів. Враховуючи нестримний цинізм, який вибухнув у відповідь на жорсткі дії уряду щодо криптовалюти, ніщо інше не змусить галузь повірити, що їй не потрібно тікати зі США в пошуках безпеки.
Давай, доведи, що Гаррі неправий.