Розслідування. Комунальний шопінг

205

Опубліковано: 6 Жовтня 2015

Довгий час закупівлі комунальних установ і підприємств були недоступними для громадськості. Прослідкувати можливо було лише за деякими з них, які підпадали під проведення тендерних процедур. Після революції гідності в Запоріжжі створили реєстр з усіма закупівлями муніципальних установ, навіть за кількасот гривень.

«Громадське ТБ Запоріжжя» серед величезного переліку підрядників і закупівель вибрало найцікавіші.

Зокрема, в квітні концерн «Міські теплові мережі» придбав два автомобілі Chevrolet Cruze вартістю 446 тис. грн. кожен. Що характерно, тепловики у своєму прагненні до комфорту значно перестрибнули міліцію і зрівнялися з Управлінням служби безпеки: в цьому році місцеве Управління МВС купувало ЗАЗ Lanos по 178 тис. грн., а СБУ KIA Sportage за 472 тис. грн.

Також під наше око підпав комунальний кінотеатр ім. Довженка, який щомісяця сплачує 20 тисяч гривень фірмі «Корс-7». Як розповіла в коментарі керівник закладу Людмила Зеленюк, йдеться про обладнання для трансляції, які придбала фірма спеціально для кінотеатру і віддала в оренду.

Ми спробували отримати відповідні документи для співставлення вартості обладнання і його оренди, але реакція працівників комунальної установи на запит була неадекватною. І врешті-решт нам не дали жодної відповіді.

І тут розпочинається найцікавіше.

Попередніми власниками фірми, яка надала в оренду обладнання, були Олександр Музичук і Василь Полюсов, депутати Запорізької міської ради, куди обиралися від Партії регіонів. Обидва свою причетність до фірми заперечують. Та незважаючи на це, чіткий зв’язок Музичука з цією фірмою простежується до цих пір.
Нині фірма-орендодавець «Корс-7» частково належить Євгенії Касьян. Вона ж є партнером по фірмі «Продклас-АМ» дружини Олександра Музичука – Віти. Також Касьян, раніше Авраменко, значиться директором фірми “Формула-2004”, яку свого часу і очолював Музичук. Половина «Формули-2004» належить матері Олександра Музичука – Світлані.
До того ж, потрібна нам фірма «Корс-7» знаходиться в торгово-офісному центрі Олександра Музичука в Хортицькому мікрорайоні, де Громадське телебачення Запоріжжя його і знайшло.


Та найбільше «Громадське ТБ Запоріжжя» вразила директор КП «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай» Вікторія Чикалова. Це комунальне підприємство в квітні 2014 року розпочало закуповувати різноманітну продукцію у фірми «Файнесс». Сюди входили сіті-лайти, прапори, футболки, різноманітні вказівні таблички, тощо. Чикалова очолила КП за три місяці до початку цих закупівель. І саме чоловік Вікторії Чикалової володіє фірмою «Файнесс».

Як розповіла Чикалова «Громадському ТБ Запоріжжя», є послуги, які вона не може замовити стороннім людям з міркувань захисту від розкрадань, а в своєму чоловікові вона повністю впевнена.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+