19 Березня
18 Березня
17 Березня
16 Березня
15 Березня

«Село VIE». c. Райське

У черговому фільмі проекту «Село Vie» від Громадського ТБ Запоріжжя – життя села Райське, що у Вільнянському районі Запорізької області. Знімальна група проекту без жодних попереджень приїхала до сільської глибинки, аби побачити звичне життя мешканців одного з найбільш віддалених сіл регіону.

Дорога сюди від найближчого райцентру – понад 10 кілометрів бруківки, тут магазин працює кілька годин на день, а транспортне сполучення – двічі на тиждень, тут немає дитячого садка, школи чи лікарні. Але швидка за необхідності приїжджає на виклик за 5 хвилин.

“Скоро заниматься сельским хозяйством будут, но только для себя, для своих детей, остальное просто не выгодно…Не знаю, что делать, держать тех курей, не держать… Если у нас тут посмотреть – везде подсолнух и рапс, чернозем до свиданья. Всё зависит от того, кто живёт, как в доме своём: вы живёте в своём доме? Вам нужен дом? Вы думаете, что делать, думаете, что садить, думаете, кому отдать землю,” – розповідає Ірина Юріївна.

“Это как у меня жена говорит, обещал жизнь, как в Раю, с милым Рай в шалаше…Я говорю это связь по телефону была плохая, не расслышала, не жизнь в Раю, а шалаш в Райском, ” – жартує місцевий житель Сергій Скляренко. Чоловік розповідає, що нині працює тут на місцевій підстанції, хоча запевняє, якби цієї роботи не було, все одно мешкав би за містом і зміг би прогодувати себе та свою сім’ю.

Головна проблема, за словами жителів Райського, – дорога: “Це як бермудський трикутник, ніхто не може попасти, а хто попадає, всі топляться… До нас ніхто і не питається попасти… Тому у нас і проїзд дорожче, чим везде,” – розповідає жителька Райського Лариса.

Нині, за словами селян, тут мешкає близько 100 людей, переважно похилого віку. Колишній годувальник селян – місцевий колгосп розвалився ще напочатку 90-х, відтак люди змушені виживати, хто як може.
Невеличке запорізьке село з красивою назвою, що нині перебуває на межі виживання – у черговій серії проекту Село Vie від Громадського ТБ Запоріжжя.

Поширити

Яндекс.Метрика