За каденцію Буряка вісім КП було звільнено від зобов’язання ділитися з містом прибутками

1049

Опубліковано: 28 Березня 2017

За останній рік щонайменше восьми комунальним підприємствам міста дозволили не ділитися прибутками з міським бюджетом. Так, минулого року від обов’язку скидатися в “общак” було звільнено сім комунальних підприємств:

– КП “Запоріжремсервіс”;
– КП “Титан”;
– КП “Центр управління інформаційними технологіями”;
– КП “Управління капітального будівництва”;
– КП “Центральний стадіон”;
– КП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя”.

Ще два комунальні підприємства – “Запорізьке енергетичне агентство” і “Наше місто” – були створені минулого року і привілеї не ділитися з містом прибутками отримали “від народження”.

Відповідні зміни до вже існуючого рішення вносилися депутатами міськради 26.02.2016, 28.09.2016 та, насамкінець, 21.12.2016 року.

 

Відтак, якщо ще в 2015 році в міський бюджет не відраховували частину прибутку п’ять КП, цього року ані копійчини місту не віддадуть вже 13 комунальних підприємств.
 


“Засновником комунальних підприємств є міська рада, тому частина чистого прибутку може зараховуватись до загального фонду місцевого бюджету. Яка саме частина визначає своїм рішенням рада. Звичайно, якщо підприємство має стабільний чистий прибуток то рада, яка дбає про розвиток громади, визначає відсоток з цього чистого прибутку який зараховується до бюджету. Проте частина чистого прибутку має залишатись і на підприємстві та вкладатись в його розвиток, щоб жителі міста отримували якісніші послуги.”

Зазначимо, за підсумками роботи у 2016 році, сім з цих восьми КП є прибутковими. Відтак, відпрацювало в нуль лише “Запорізьке енергетичне агентство”.

Сукупний чистий прибуток інших семи комунальних підприємств в 2016 році склав 60 млн 143,2 тис. грн

Тоді четверта частина цих коштів пішла до міського бюджета. Однак, вже цього року вищезазначені КП залишатимуть зароблені гроші собі у повному обсязі.

Скільки заробили та скільки витратили запорізькі комунальні підприємства у 2016 році – читайте ТУТ.

Скільки ж зароблених грошей зрештою комунальні підприємства Запоріжжя перерахували у 2016 році до міського бюджету – вже незабаром читайте у спецпроекті “Комунальні таємниці Запоріжжя”.

Олена ШИРОКОВА

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+