Запорізькі активісти розробили правила по розміщенню вивісок на історичних будівлях міста

3478

Опубліковано: 5 Червня 2018

Сьогодні, п’ятого червня, активісти презентувли проект, мета якого внести єдину концепцію вивісок на історичних будівлях міста (Соцмісто і Старий Олександрівськ). Правила розроблювали майже рік. Як пояснив огранізатор проекту Олександр Добряков, в Запоріжжі давно утворилася серйозна проблема з розміщенням рекламних вивісок на фасадах житлових будинків і різних спорудах. Пояснює, що це є причиною того, що архітектура міста стає менш помітною. У підготовці до роботи активісти вивчили досвід інших міст України. Розробили інформаційну брошуру. В ній детально розписали правила розміщення вивісок і рекомендації з оформлення вітрин згідно архітектурним нормами.


У міському департаменті культури і туризму також підтримали цю ініціативу, повідомляє сайт “Первый Запорожский”. Наступний етап – впровадження цих правил і установка базового стандарту для розробників дизайн-коду. Також у планах впровадити нові правила розміщення і дизайну через рішення міськвиконкому. Надалі усіма порушеннями опікуватиметься інспекція з благоустрою та департамент архітектури.

При цьому чиновники з міського департаменту архітектури стверджують, що є розмежування згідно з правилами розміщення вивісок та рекламних конструкцій. На даний момент в мерії будуть думати, чи то готувати новий регуляторний акт, то вносити зміни в існуючий стан «Про рекламу …». Зараз місцеві чиновники не можуть заборонити ніяку рекламу в місті, а можуть лише врегулювати існуючі конструкції .