Якби була команда маркетингу біткойнів, останній місяць був би для них настільки вдалим.
Довіра до банків у США та Європі була знищена, і люди намагаються знайти альтернативу, щоб захистити свої долари. Введіть біткойн (BTC), актив, створений виключно для цієї мети – справді децентралізовану форму грошей, яку не може контролювати жодна організація.
Конор Райдер — аналітик-аналітик у компанії криптоданих Kaiko.
На перший погляд, нещодавня банківська криза здається ідеальним каталізатором для зростання цін BTC. Однак, якщо трохи заглибитися в причини цього кроку, ми вказуємо на ліквідність, а точніше, на її відсутність.
Хоча розповідь має сенс і призвела до того, що багато людей шукали біткойни одночасно, неліквідність майже напевно була сильним рушієм ціни.
Я прийму тут хвилину, щоб привітати максимальні BTC. Останнім часом їм мало чим радіти. Але це той момент, для якого було створено біткойн, і це перший раз з моменту його створення, коли сталася криза довіри до банківської системи.
Дивіться також: Консолідація банків загрожує свободі, надає підстави для біткойнів
Вперше з 2008 року люди почали усвідомлювати, що долари США (USD), які вони тримають, піддаються більшому ризику, ніж очікувалося, залишаючи BTC виглядає досить привабливо як відсоток від ширшого портфеля.
Але хоча ці типи наративів, призначені для пояснення або прогнозування руху цін, є потужними, поточну структуру ринку не можна ігнорувати.
Коли ліквідність на будь-якому фінансовому ринку низька, волатильність висока в обох напрямках. Ціни мають меншу підтримку як у бік зниження, так і в бік зростання. У цьому випадку наратив про біткойн як захист від фінансової катастрофи дав BTC потрібний поштовх. Але перешкода була незначною для зростання: глибина ринку BTC, кількість замовлень, які очікують на виконання в книзі замовлень, цього тижня досягли 10-місячного мінімуму – це нижче рівня, який спостерігався після краху біржі FTX і дочірньої фірми. Alameda Research.
Падіння після FTX — це те, що ми називаємо «розривом Аламеда», пояснюючи, як ліквідність криптовалютного ринку випарувалася за відсутності одного з найбільших виробників цифрових активів. Цей дефіцит ліквідності не відновився і продовжує встановлювати нові мінімуми після банківської кризи Silvergate і Signature, яка відрізала маркет-мейкерів від найважливіших платіжних рейок у доларах США. Коли маркет-мейкери стикаються з такою безпрецедентною операційною проблемою, їхньою реакцією є вилучення ліквідності з книг замовлень, доки вони не отримають певної ясності.
Ще одне попередження – це повторне запровадження комісій для торгових пар Binance BTC-USDT і BTC-BUSD. Ми помітили різке падіння ліквідності на цих парах за останні кілька днів, оскільки комісії були знову запроваджені. Комісія означає, що маркет-мейкери на цих парах більше не можуть виправдовувати свої широкі спреди (різниця в ціні між покупкою та попитом), тобто вони повинні пропонувати більш вузькі спреди, що впливає на їх прибутковість.
У результаті ліквідність пари BTC-USDT на Binance, найліквіднішій парі в криптовалюті, впала за ніч на 70%. Єдиною парою з нульовою комісією зараз є BTC-TUSD. Якщо ліквідність не надходитиме до цієї пари, портфель замовлень може бути виснажений ще більше протягом найближчих тижнів.
Все це означає, що тепер для зміни ціни BTC потрібно все менше і менше «розміру», що потенційно може спричинити волатильність, оскільки більше трейдерів можуть впливати на ціни. На щастя для інвесторів, криза довіри до банків призвела до сплеску купівельного тиску, піднявши ціну вгору.
Дивіться також: Банківське обмеження США відкриває можливості для криптовалюти в Європі | Конор Райдер
Однак відсутність підтримки для зростання також стосується і спаду, тобто нам потрібно бути настільки ж обережними щодо значного руху вниз у найближчі тижні. Все це, щоб сказати, що ще занадто рано для біткойн максі-переможного кола.
Хоча обертання капіталу в BTC, безумовно, має сенс, враховуючи все, що ми бачили на традиційних ринках за останні два тижні, неліквідність, мабуть, зіграла найбільшу роль у сплеску криптовалюти.