Опубліковано: 28 Березня 2017

Чорна смуга спіткала “Запоріжелектротранс”. Минулої суботи прямо на центральному проспекті міста в сотні метрів від мерії тролейбус загубив колесо. Вчора, 27 березня, на зупинці “вул. Базарна” вщент вигорів трамвай. Надпис “Любимому городу” додавав особливої трагічності і без того драматичному дійству. На щастя, ніхто не постраждав.

В “Запоріжелектротрансі” запевняють, транспорт перед виходом на маршрут проходить належне обстеження. “А що саме вони обстежують”, – подумалось мені і дістала з засіків відповідь на інформаційний запит від листопада минулого року.

Запит написала напередодні ефіру “МОДЕРНТОКІНГ”, присвяченому громадському транспорту Запоріжжя, Дніпра, Одеси та Києва.

Згідно із інформацією за підписом директора “Запоріжелектротранса” Юрія Папача,  станом на листопад 2016 року до парку КП входило 120 трамваїв. З них 119 (99,2%) – вже відпрацювали належний строк експлуатації . Правда, у відповіді не зазначається, як давно строк експлуатації збіг. Може минулого року, а може 15 років тому. Відтак маємо, що ще чотири місяці тому на все Запоріжжя ми мали лише один трамвай, ще не доживший пенсійного віку. Маю надію, вчора згорів не він.

Після цього вже не здається, що “Запоріжелектротранс” спіткала чорна смуга – КП живе в глибокій депресії не один рік.

 Минулий рік електротранс закінчив із показником понад 5 млн грн збитків. При чому загальні витрати підприємства склали понад 156,5 млн грн. 

Як зазначають експерти, більшість транспортних комунальних підприємств як в Україні, так і закордоном не приносять прибутку і часто є дотаційними. Ок. Та бути дотаційними і бути небезпечними для життя – геть різні речі.

У лютому цього року депутати міськради проголосували програму фінансування “Запоріжелектротрансу”, виділивши понад 134 млн грн. 134 мільйонів запорізька громада дістала з кишень і поклала в касу “Запоріжелектротранса”.

Проте, що оплатили запоріжці: комфортний проїзд чи екстремальний атракціон? Свіжі запити полетіли до міської ради та на комунальне підприємство. Слідкуйте за оновленням інформації.

Поки можете подивится рейтинг ефективності електротранспорту України за 2016 рік.

 Спойлер

Завантажити можна ТУТ.

Олена ШИРОКОВА

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+