В Україні немає сиворотки від ботулізму

2979

Опубліковано: 7 Червня 2018


П’ятого червня у Запоріжжі чоловік помер від ботулізму. 62-річний пенсіонер купив рибу, зав’ялив її та з’їв. Ознаки ботулізму проявилися досить швидко. На наступний день після вживання риби, у чоловіка з’явилися перші симптоми захворювання. Для лікування ціє хвороби необхідна сиворотка, якої в Україні немає з 2014 року.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риба, рідше – овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. У МОЗ зазначають, не варто купувати рибну продукцію, консерви домашнього виготовлення з рук чи на стихійних ринках. В жодному разі не слід споживати консерви деформовані або з нехарактерним запахом.
МОЗ цього року планує вперше на національному рівні закупити сироватки. Серед них сироватка і проти ботулізму. Коли вона буде доступна для українців, невідомо.
Українці можуть самосітйно купити сивортку в Польші та Белоруії. Адже врятувати людину можна, якщо ввести сироватку в перші години захворювання. Перед придбанням ліків, порадьтесь з лікарем.