Завдяки реформі українські старшокласники обиратимуть собі профільні предмети: як це працюватиме
13.12.2017
555
Новини • Проекти • Суспiльство • Україна+
Опубліковано: 13 Грудня 2017
Час « Ч» для України має настати 1 вересня 2018 року. Від так перше, що зроблять – скоротять кількість предметів. Сьогодні на вивчення 22 обов’язкових предметів старшокласник витрачає близько 30 год на тиждень при максимально допустимому навантаженні у 33 год на тиждень. Відповідно до запропонованих нових навчальних планів на обов’язкові дисципліни у 10-му класі відведено 20,5 год, а в 11-му – 18,5 год на тиждень.
Згідно із документом, виділять шість базових предметів, які вивчатимуть учні усіх профілів. Це – українська мова і література, іноземна мова, історія України та всесвітня, математика, природознавство та фізична культура. Інші предмети – за вибором учня. На їх вивчення відводитимуть по три години на тиждень. Профільні дисципліни будуть вивчатися поглиблено – по 510 годин на тиждень. Приміром, природничий профіль передбачає поглиблене вивчення астрономії, біології, географії, екології, фізики та хімії; математичний – алгебри і геометрії; української філології – української мови і літератури, а іноземної філології – іноземних мов. Загалом картина ідеальна – школярі вивчатимуть предмети, вибрані осмислено, які у майбутньому стануть стартовою платформою під час навчання у вишах.
Але як саме реформа буде працювати? Як вона вже працює в інших країнах і як всі ці знання можна перенести в реалії українськи регіонів – читайте у лонгріді